Blog - artykuły branżowe

Akcesoria dla amatorów malowania proszkowego — niezbędnik

Zaawansowana technologia dotycząca malowania umożliwia trwałe i skuteczne pokrycie farbą elementów trudnych do koloryzacji. Obecnie pomalować można nawet największe gabarytowo maszyny czy konstrukcje w prosty i szybki sposób. Wykonując tego typu pracę samodzielnie, należy mieć świadomość tego, jak istotny jest wybór odpowiednich typów farb czy urządzeń. Dzięki nim pokrywane powierzchnie zyskają pożądany wygląd — będą posiadały gładkie i delikatne lub strukturalne wykończenie. W kwestii farb wybierać można spośród wielu różnych wariantów, które zapewniają oryginalne efekty wizualne. W doborze urządzeń należy przede wszystkim kierować się ich wydajnością.

Własny warsztat malowania proszkowego — czy jest opłacalny?

Choć zakup nowoczesnego urządzenia malarskiego może wydawać się kwestią dość kosztowną, to istnieje możliwość zaoszczędzenia na niektórych jego elementach. Ponadto z zakupionych akcesoriów, takich jak pistolety proszkowe korzystamy wielokrotnie, co czyni inwestycję bardziej opłacalną w perspektywie długofalowej i w porównaniu z koniecznością podejmowania kosztownej współpracy z firmami trzecimi. Co istotne, korzystając z profesjonalnego sprzętu, zyskujemy możliwość nanoszenia farb na dowolnie wybrane powierzchnie bez konieczności zużywania dużych ilości produktu przy maksymalnym pokryciu wybranego podłoża. By jednak móc wykonywać samodzielnie malowanie proszkowe należy nabyć niezbędne ku temu urządzenia. Dokonując odpowiedniego researchu w tej branży i dobierając jedynie najpotrzebniejsze akcesoria, można nie tylko sporo zaoszczędzić, ale także zyskać kompleksowo wyposażony warsztat, którego koszt szybko się zwróci.

Jakie akcesoria nabyć do skutecznego malowania proszkowego?

Przede wszystkim ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym powstanie warsztat. Tego typu czynności, nawet z użyciem najnowocześniejszych sprzętów wymagają bowiem odpowiednio przystosowanej przestrzeni. W żadnym wypadku nie może być nią dom. Miejsce, w którym zostaną użyte pistolety i inne urządzenia do malowania proszkowego musi mieć zapewnioną właściwą wentylację oraz oświetlenie. W tym wypadku nabycie lamp halogenowych zapewniające odpowiednie światło w miejscu wykonywania działań to konieczność. Nie mniej ważnym elementem warsztatu będzie wyciąg, dzięki któremu uda się odpowiednio odpylić przestrzeń. Nie wolno też zapomnieć o ochronie własnej. Niezbędnymi rekwizytami malarza będą gogle ochronne oraz maska przeciwpyłowa chroniąca twarz przed aplikowaną substancją. Uzyskiwanie trwałych powierzchni odpornych na czynniki mechaniczne i chemiczne jest możliwe dzięki procesom polimeryzacji, dlatego ostatnim i najważniejszym z akcesoriów do własnego warsztatu będzie odpowiedni piec.