Blog - artykuły branżowe

Kompleksowe usługi lakiernicze

Warsztaty malowania proszkowego wyposażane są w profesjonalne urządzenia do precyzyjnego aplikowania farby na różnego rodzaju powierzchniach. Nowoczesne technologie lakiernicze i malarskie pozwalają na przystosowanie sprzętów do pokrywania przedmiotów wykonanych z różnych rodzajów metali, tworzyw sztucznych, a także z drewna. Precyzyjne wykonanie zlecenia pomalowania lakierem danej powierzchni nie skupia się jedynie na dokładnym rozprowadzeniu koloru bez smug czy oczek. Ważna jest również grubość nałożonej warstwy.

Dlaczego wykonuje się pomiar powłoki malarskiej?

 Urządzenia służące do wykonywania pomiarów lakierowanej powłoki powinny znaleźć się w wyposażeniu każde lakierni proszkowej, jak i warsztacie malowania ciekłego. Dzięki nim koszty pokrywania powierzchni mogą zostać znacznie zmniejszone, ponieważ podczas nakładania koloru, substancja marnuje się, kiedy jej warstwa jest za gruba. Pomiar powłoki pozwala utrzymać ją na poziomie, który zapewnia wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia pomalowanego przedmiotu, jednocześnie nie dopuszczając do niepotrzebnego zużywania farby. Precyzyjne zmierzenie grubości oraz ilości powłok podczas malowania proszkowego blachy samochodowej może dużo powiedzieć lakiernikom o stanie technicznym pojazdu. Jest to niezbędne do dokładniejszego wymierzenia, jak duża ilość koloru jest potrzebna do skutecznego i dokładnego pokrycia powierzchni, aby zakryć ewentualne zniszczenia i nadać jej fabrycznego wyglądu.

Sprzęty używane do pomiaru malowanej powłoki

Nowoczesne mierniki grubości warstwy lakieru mogą być używane jeszcze przed skończeniem procesu malowania, czyli zanim powierzchnia zostanie utwardzona w piecu lakierniczym. Tego typu urządzenia do pomiaru umożliwiają wprowadzenie niezbędnych poprawek, jeżeli powłoka okazała się za cienka lub za gruba. Sprzęt do malowania proszkowego, nawet używany z wielką precyzją nie kontroluje w całości, jaka ilość farby jest aplikowana. Z tego powodu, dzięki wyposażeniu lakierni w profesjonalny miernik, można zminimalizować ryzyko źle pokrytych powierzchni. Używanie tego typu wyposażenia nie wymaga nacinania, ani nakłuwania warstwy lakieru, a dodatkowo można je stosować na powierzchniach ruchomych, a także ustawionych pod różnymi kątami. Nie tylko pozwoli to na dokładniejsze wykonywanie zleceń, ale również oszczędność kosztownych materiałów. Profesjonalne urządzenia do pomiaru grubości sprawdzają się do pracy zarówno w warsztatach malowania proszkowego, jak i ciekłego.