Blog - artykuły branżowe

Kontrola procesu malowania proszkowego w aplikacji

Automatyczne systemy do malowania proszkowego sterowane są za pomocą paneli kontrolnych pozwalających na modyfikowanie poszczególnych procesów. Jednak ze względu na postępujące zmiany w zakresie technologii używanych przez producentów maszyn w nasze ręce trafiają nowinki takie jak specjalistyczne aplikacje mobilne. Coraz więcej branż używa rozwiązań tego typu, kwestią czasu było pojawienie się podobnego oprogramowania obsługującego urządzenia do malowania proszkowego. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, do czego aplikacja taka może im się przydać i czy warto inwestować w wymianę systemu kontroli aplikacji farby.

Pełna kontrola i możliwość optymalizacji procesu

Użyteczność aplikacji mobilnych potwierdza ich popularność wśród użytkowników, którzy sięgają po nie dla rozrywki oraz do realizacji zadań specjalistycznych. Nie dziwi więc pojawienie się Electrostatic App znanej firmy Gema specjalizującej się w systemach do malowania proszkowego. Zapewne nie będzie to też ostatnie oprogramowanie tego typu. Aplikacja taka pozwala kontrolować na bieżąco najważniejsze parametry, w tym ilość zużywanej farby, grubość nakładanej powłoki czy naładowanie elektrostatyczne proszku. Daje to możliwość natychmiastowego zmodyfikowania każdego z ustawień w przypadku nieprawidłowości. Dane z malowania różnych partii dostępne są do porównania między innymi w formie wykresu, aby pomóc zoptymalizować kolejne działania tak, żeby przyniosły lepsze rezultaty i oszczędności.

Wygodny i łatwy dostęp do danych

Zaletami dobrze zaprojektowanej aplikacji są przejrzystość interfejsu i jej łatwa obsługa, które przekładają się na nasze doświadczenia jako użytkowników. Do korzystania z niej niezbędne jest też urządzenie z odpowiednim oprogramowaniem przesyłającym do telefonu potrzebne informacje. W przypadku firmy Gema zdecydowano się na wypuszczenie nowych systemów kontrolnych OptiStar o przystępnej formie sterowania. Konieczność ich zakupu może zniechęcać, jednak tak naprawdę stanowi jedyną dodatkową inwestycję, dzięki której uzyskuje się stały dostęp do najważniejszych danych. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z wygody, jaką niesie za sobą posiadanie najważniejszych informacji w zasięgu ręki. Pozostaje więc śledzić wszelkie nowinki dotyczące rozwoju podobnych rozwiązań, ponieważ z pewnością już niedługo staną się one standardem w branży.