Blog - artykuły branżowe

Niezbędny element wyposażenia ręcznej lakierni proszkowej

Zapotrzebowanie na malowanie proszkowe powierzchni jest coraz większe, dlatego lakiernia, to biznes cieszący się wielką popularnością. Aby wykonywać zlecenia z największą dokładnością, a także zachęcać nowych klientów do skorzystania z oferowanych usług, warto zdecydować się na wysokiej jakości sprzęt. Aplikator do malowania proszkowego, to urządzenie, bez którego nie byłoby możliwości krycia powierzchni. Decydując się na jego zakup, warto wybierać najnowsze modele sprawdzonych producentów. W zależności od wykorzystanej technologii może on działać w nieco inny sposób. Niezależnie od tego, gdzie wytwarzany jest ładunek elektrostatyczny, przy prawidłowej aplikacji farba równomiernie przywiera do powierzchni, na której później zostaje utwardzona.

Inne potrzebne urządzenia

Aby lakiernie i malarnie proszkowe mogły działać wydajnie i sprawnie, muszą być wyposażone w odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli sprzęty. Poza aplikatorami i pistoletami lakierniczymi bardzo ważną rolę odgrywają również kabiny oraz piece. Zaopatrywanie swojego warsztatu powinno brać pod uwagę jego ewentualną późniejszą rozbudowę, dlatego ważne jest, aby zakupione urządzenia miały możliwość wprowadzania ulepszeń, a także łączenia ze sobą posiadanych instalacji. Urządzenia do malowania proszkowego mają na celu umożliwienie wykonania różnych typów zleceń. Od dużych i płaskich powierzchni przemysłowych, po niewielkie elementy o skomplikowanych kształtach. Wybierając najlepsze modele sprzętów do swojej lakierni, warto wybrać te charakteryzujące się wysokim poziomem wydajności. Pozwolą one zaoszczędzić na zużyciu energii, a także stratach materiałów podczas wykonywania pracy.

Komfortowa i wydajna praca

Poza oszczędnością urządzeń lakierniczych ważna jest również ich ergonomiczna budowa. Podczas malowania proszkowego ręcznego komfort operatora pistoletu może zaważyć na tym jak szybko i dokładnie zostanie ukończone zlecenie. Z tego powodu używane w kabinie urządzenia powinny być lekkie, a także posiadać kształt, który wygodnie można chwytać przez dłuższy okres czasu. Może to zredukować ryzyko zmęczenia dłoni, które często dolega pracownikom warsztatów malowania proszkowego, a dodatkowo wpływa na wydajność oraz jakość wykonywanych przez nich zleceń. Odpowiednio dobrany zestaw urządzeń pozwoli lakierni na powiększenie swojej oferty, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na komfort pracy zatrudnionych tam specjalistów. Odgrywa to niezwykle ważną rolę w rozwoju biznesu lakierniczego.