Blog - artykuły branżowe

Renowacja malowanych powierzchni

W dzisiejszych czasach lakiernie obsługują sporą liczbę klientów zgłaszających się do nich ze sprzętem wymagającym renowacji. Najczęściej są to ramy rowerowe czy elementy karoserii samochodowej, które były malowane jeszcze starymi, niezbyt skutecznymi metodami. Czy możliwe jest jednak efektywne odświeżenie sprzętu mającego już swoje najlepsze lata za sobą? Oczywiście, że tak, wymaga to jednak zastosowania odpowiednich technik, nie wystarczy bowiem pokryć warstwą lakieru zniszczonej powierzchni – trzeba ją odpowiednio przygotować. Cały proces polega mniej więcej na tym samym, co malowanie nowego sprzętu, uzupełnia się go jedynie o całkowite usunięcie zużytego lakieru.

Renowacja felg samochodowych krok po kroku

Felgi aluminiowe stanowią jeden z najczęściej obrabianych w lakierniach proszkowych elementów samochodowych. Zużyty materiał poddaje się na początku piaskowaniu, które ma na celu skuteczne usunięcie całej pozostałej na powierzchni felg farby. Tak przygotowany materiał, po odpowiednim oczyszczeniu i wysuszeniu, pokrywany jest warstwą lakieru, który ma za zadanie stworzyć barierę ochronną przed pokrywaniem się felg korozją. Na sam koniec można przeprowadzić malowanie proszkowe na wybrany kolor. Cały proces przebiega stosunkowo szybko i jest gwarantem naprawdę solidnego i długotrwałego efektu.

Zalety stosowania malowania proszkowego

Rzecz jasna, aluminiowe felgi nie są jedynym materiałem poddawanym kompleksowej renowacji – do specjalistycznych warsztatów trafiają również inne metalowe przedmioty takie jak ramy rowerowe, części samochodowe, barierki czy balustrady oraz wiele innych sprzętów. Malowanie proszkowe stało się obecnie najskuteczniejszą oraz najwygodniejszą z dostępnych na rynku metod pokrywania różnego rodzaju powierzchni farbą. Technika ta jest wybierana również ze względu na możliwość ponownego wykorzystania wszystkich odpadów produkcyjnych. Generalnie więc biorąc, samo malowanie proszkiem jest nie tylko bardzo skuteczne, ale też ekologiczne.