Blog - artykuły branżowe

System malowania proszkowego – obsługa

Trudno wypowiadać się po raz kolejny na temat ogółu zalet dotyczących malowania proszkowego – temat ten wydaje się już wyczerpany. Warto jednak skupić się na kilku szczegółach, które determinują wybór wielu przedsiębiorstw decydujących się właśnie na tego rodzaju rozwiązanie w swoich zakładach. Otóż jedną z głównych zalet stosowania systemów dostarczanych przez markę Gema Switzerland GmbH jest bardzo prosta obsługa. W porównaniu do urządzeń sprzed kilkunastu nawet lat są one znacznie wydajniejsze, bardziej intuicyjne oraz stwarzają dużo większe możliwości kontroli dostępu do sterowania poszczególnymi poziomami, tak aby korzystać z nich mogli pracownicy posiadający różne uprawnienia.

Prosty interfejs użytkownika

Podkreślić należy, że nowoczesne urządzenia marki Gema to przede wszystkim wygodna obsługa, którą umożliwia niezwykle łatwy do przyswojenia system obsługiwany za pomocą panelu operatorskiego. Panel może stanowić wolnostojącą konsolę lub być wbudowany w główną szafę sterującą. Potencjalny użytkownik posługuje się w obydwu przypadkach kilkunastocalowym ekranem dotykowym z kolorowym wyświetlaczem, który w łatwy i przyjemny sposób pozwala wykonywać poszczególne zadania. Menu jest ponadto sporządzone bardzo czytelnie, dzięki czemu obsługujący nie powinien mieć najmniejszego problemu z wydawaniem maszynie konkretnych poleceń.

Pełna kontrola za pomocą panelu

W zależności od konkretnego urządzenia możliwe jest zastosowanie nawet kilkuset różnych programów do malowania detali. Panel operatorski pozwala monitorować cały proces pracy urządzenia. W zależności od jego konkretnych parametrów możliwa jest bowiem całkowita kontrola poszczególnych pistoletów oraz manipulatorów, dzięki czemu uzyskuje się żądany detal. Co więcej, maszyny posiadają system rejestrujący pracę poszczególnych ich elementów, dzięki czemu zyskuje się także wiedzę na temat wydajności urządzeń. W ten sposób możliwe jest pracowanie w oszczędnym trybie – zarówno pod względem ponownego wykorzystania farby proszkowej, jak i zużycia energii elektrycznej.