Blog - artykuły branżowe

Uniwersalne zastosowanie techniki malowania proszkowego

Zalety malowania proszkowego można by tak naprawdę wymieniać w nieskończoność. Otóż metoda ta pozwala nie tylko na skuteczne krycie, ale także zapewnia długotrwały oraz odporny na działanie zewnętrznych czynników mechanicznych czy korozyjnych efekt. Co więcej, pozwala na wykorzystanie farby w stu procentach. Dzięki temu malowanie proszkowe wykorzystywane jest w naprawdę wielu branżach – bardzo często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, które przedmioty czy sprzęty codziennego użytku zostały pomalowane właśnie w malarniach stosujących tę metodę. Tak naprawdę wystarczy rozejrzeć się po pomieszczeniu, w którym się obecnie znajduje, by móc dostrzec całą masę sprzętów, które pokryte są proszkiem...

Gdzie stosuje się farby proszkowe?

Techniką malowania proszkowego pokrywa się większość ram rowerowych, karoserii samochodów czy felg rozmaitych pojazdów. Podobnie rzecz ma się w przypadku różnego rodzaju bram, ogrodzeń oraz balustrad. Malowanie proszkowe zapewnia naprawdę efektywne krycie i właściwie nie wymaga renowacji, dlatego na ogół wykonuje się je raz z dobrze, zyskując spokój na długie lata. Jest ono niezwykle popularne wszędzie tam, gdzie malowana powierzchnia narażona jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne bądź długotrwałe oddziaływanie promieniowania słonecznego, które przyczynia się zwykle do utraty intensywności barw oraz osłabienia struktury farby, co może prowadzić do jej niszczenia, a tym samym – obniżenia estetyki pomalowanej powierzchni.

Kiedy i jakie powierzchnie malujemy proszkowo?

W zasadzie nie istnieją większe ograniczenia co do wyboru malowanych powierzchni – po odpowiednim przygotowaniu można stosować nawet farby proszkowe nawet na drewnie. Wszystko jest więc kwestią dostosowania temperatury kabiny. Jeśli natomiast chodzi o dokonywanie wyboru co do stosowanej techniki, to właściwie zawsze możemy się decydować na malowanie proszkowe. Gwarantuje ono szereg korzyści, takich jak trwałość oraz wysoka odporność na uszkodzenia. Do tych kryteriów dochodzi jeszcze naprawdę bardzo estetyczny efekt wizualny, toteż naprawdę często nie ma się nad czym zastanawiać.