Blog - artykuły branżowe

Używane kabiny do malowania proszkowego

Malowanie proszkowe to proces zapewniający precyzję i doskonałą jakość powłoki malarskiej. Jednak satysfakcjonujący efekt można uzyskać wyłącznie dzięki odpowiednim urządzeniom automatycznym lub manualnym. Przed dokonaniem zakupu pozostaje kwestia tego, czy warto decydować się na nową maszynę, czy lepszy będzie system używany. Każde z rozwiązań ma swoje zalety, więc ostateczny wybór wymaga dokładnej analizy potrzeb przedsiębiorstwa. Decydując się na kabiny z drugiej ręki, musimy pamiętać o tym, że ich dokładne oględziny wymagają czasu, ale pozwolą zaoszczędzić pieniądze, uniknąć stresu i w przyszłości oferować swoim klientom usługi najwyższej klasy.

Pełna dokumentacja i stan maszyn

Podczas zakupu używanych kabin do malowania proszkowego najważniejsze jest sprawdzenie ich stanu technicznego i dokonanie wyboru jedynie spośród urządzeń renomowanych firm. Pozwoli to korzystać w przyszłości z usług autoryzowanych serwisów i ułatwi znalezienie części wymiennych takich jak filtry. Istotne jest też sprawdzenie pełnej dokumentacji związanej z dokonywanymi przeglądami, naprawami i konserwacją. Opisane w niej będą nie tylko wykonane działania, lecz również użyte komponenty, co w dobie tanich odpowiedników niskiej jakości jest szczególnie istotne. Jeżeli kabina nadal jest w użyciu, możemy ocenić sprawność panelu kontrolnego, przebieg procesu malowania oraz jego efekt na gotowych elementach, aby upewnić się, że powłoka jest nakładana równo i dokładnie.

Trwałość urządzeń używanych

Decyzja o zakupie maszyn z drugiej ręki niesie za sobą dużą oszczędność finansową jedynie wtedy, kiedy nie będą one wymagać ciągłych napraw. Trwałość i funkcjonowanie nowych kabin są oczywiście lepsze, jednak przy właściwym użytkowaniu, a także konserwacji używane systemy mogą osiągać niemal identyczne efekty działania, które gwarantują wysoką jakość wykonywanych przez firmę usług. Wiąże się to z szeregiem zobowiązań takich jak częstsze przeglądy i kontrola zużywających się elementów, lecz mimo wszystko koszty te będą nieporównywalnie mniejsze od tych związanych z wymianą kabiny na nową. Może się więc okazać, że zwłaszcza dla niewielkich przedsiębiorstw takie rozwiązanie jest wyjątkowo korzystne, a zaoszczędzone fundusze pozwolą zainwestować w dodatkowe usprawnienia.