Oryginalne części zamienne

Czy wiesz jakie są zagrożenia i skutki uboczne stosowania nieoryginalnych produktów i części do aplikacji farb proszkowych firmy GEMA Switzerland?

ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA:

·      Przepisy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, DSEAR, ATEX, elektryczne i maszynowe mogą w tym przypadku nie być spełnione, co stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa oraz unieważnia polisy ubezpieczeniowe.

·      Stosowanie takich części stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia operatorów linii lakierniczej i może być niebezpieczne dla środowiska.

·      Dodatkowym zagrożeniem jest brak możliwości ich weryfikacji, a problemy wynikające z ich używania mogą wystąpić w dowolnym momencie, a nawet potrafią doprowadzić do eksplozji z powodu użycia elektrostatyki.


NISKA WYDAJNOŚĆ I SŁABA NIEZAWODNOŚĆ:

·      Oryginalne części są dopasowane do siebie, dlatego przy używaniu nieoryginalnych elementów istnieje realne ryzyko, że nie będą one współgrać z pozostałym sprzętem.

·      Producenci nieoryginalnych elementów nie mają dostępu do danych technicznych i rysunków części Gema, dlatego są one projektowane i produkowane w oderwaniu od reszty sprzętu.

·      Są projektowane przy użyciu inżynierii odwrotnej (kopiowanie oryginalnego komponentu).

·      Może to skutkować szybkim zużyciem, obniżoną wydajnością, słabą niezawodnością, wyższym zużyciem proszku i energii, a nawet uszkodzeniem komponentów lub awarią sprzętu.

 

WYŻSZE KOSZTY INWESTYCYJNE I OPERACYJNE:

·      Nieoryginalne części powodują wyższe koszty inwestycyjne linii lakierniczej, gdyż żywotność podrobionych produktów jest znacznie krótsza niż oryginalnych części.

·      Mogą również wystąpić dodatkowe koszty, tj. większe zużycie proszku.


BEZ GWARANCJI, BEZ WSPARCIA:

·      Użycie nieoryginalnych części w sprzęcie i produktach Gema powoduje utratę gwarancji na sprzęt.

·      Części te nie są objęte żadnymi gwarancjami Gema.


Masz podejrzenia lub wątpliwości - zadzwoń, pomożemy!


kontakt